Pomozte dětem s Českým teplem 2016

Rekordní Ypsilonka

/12. července, Ypsilon Golf Resort/

130 600 korun - letošní rekord. A 6 500 korun - také rekord. Čtvrtý turnaj série Pomozte dětem s Českým teplem na liberecké Ypsilonce byl v mnoha směrech výjimečný. Pokud jde o výše uvedené: na pokutách za dobrou i špatnou hru se vybrala nejvyšší částka sezony a největší donátor turnaje se opravdu plácl přes kapsu.
„Moc děkuji, že jste tak velkoryse přispěli. Abyste věděli nač: tak třeba na pobyt autistických dětí na táboře. Jejich rodiče se o musejí starat čtyřiadvacet hodin denně. Když dětem umožníme pobyt na táboře, je to pro zpestření a pro jejich rodiče pár zasloužených dnů volna," děkovala se symbolickým šekem v rukou manažerka sbírkového projektu Pomozte dětem Jana Vožechová. Klubovna byla v tu chvíli stále plná, z šedesátky hráčů jich odjelo jen pár. A po předání šeku si sami (zaslouženě) zatleskali, přispěli opravdu výrazně.
Nejen o dobrou věc, i o výsledky šlo na Ypsilonce. Kdo vyčníval? Třeba Libor Sionko, který zahrál logest drive a nadto přinesl nejlepší výsledek (79 ran). Karolína Martinčová, nejlepší z žen (83). Dagmar Sukdoláková, která zapsala nearest to the pin. Martin Juris, vítěz kategorie HCP 18,1-54, jenž navíc věnoval dětem 6 500 korun. František Vilimovský, vítěz »lepší« kategorie 0-18. Anebo Eva Hnilicová, která brala cenu pro (tradičně) nejlépe oblečenou golfistku turnaje.
„Jsme rádi, že jste přijeli a rekordně přispěli, ale rekordy jsou od toho, aby se překonávaly," loučil se s úsměvem Václav Viaček, jednatel společnosti České teplo, která charitativní sérii zastřešuje a je i generálním projektem sbírkového projektu Pomozte dětem.


Kategorie HCP 0-18:

1. František Vilimovský 36 bodů/87 ran
2. Jiří Sudolský 35/91
3. Jiří Steiner 35/84

Kategorie HCP 18,1-54:
1. Martin Juris 41/ -
2. Antonín Brož 37/ -
3. Milan Kalouš 35/ -

 

 

 

ŘEKLI O TURNAJÍCH