Bank of the Green 2013

"RAIFFKA" POČTVRTÉ VÍTĚZNĚ

/11. června / Albatross Golf Resort/

Poprvé v Albatross Golf Resortu a s maličko pozměněnými propozicemi, ale se stejnou atmosférou jako doposud - takový byl 8. ročník Partners Bank of the Green, turnaje čtyřčlenných družstev bankéřů. Také vítěz hlavní kategorie byl staronový: Raiffeisenbank triumfovala počtvrté, ovšem nejtěsnějším rozdílem v historii turnaje. O jejím prvenství před druhou UniCredit Bank totiž rozhodovala při shodném počtu 107 bodů pomocná kritéria. Třetí skončil o pouhé dva body druhý tým Raiffeisenbank
Pro Raiffeisenbank je dvojnásobný úspěch odměnou za vztah k turnaji. Banka je pravidelným účastníkem, sestavuje dva týmy a dokonce hraje vlastní nominační kvalifikaci, podobně jako Komerční banka. Ta zůstala osm bodů za loňským triumfem, skončila čtvrtá.
Výsledek týmu tvořily letos 2 nejlepší brutto výsledky plus dva netto výsledky, počítané však maximálně proti HCP 36 (loni 3x brutto plus 1x netto). Vítězné týmy v obou kategoriích si poprvé odvezly i zmenšené kopie obřího putovního poháru ze skláren v Nižboru. Tradiční součástí turnaje, který je sportovně-společenským setkáním finančníků a partnerských firem, bylo naopak předání šeku na dobročinné účely. Tentokrát ho převzal David Drahonínský, vozíčkář, který úspěšně reprezentuje na soutěžích handicapovaných sportovců v lukostřelbě a už získal zlato a stříbro z paralympijských her. Z šeku na 75 tisíc korun, části výtěžku ze startovného, měl neskrývanou radost. „Je to příspěvek na nové auto, což jsou moje nohy, i na další sportovní přípravu. Moc děkuji," říkal.
Na terase klubovny se do vyhlášení výsledků probíraly dobré i špatné rány i prestiž a náboj turnaje. „O jeho jedinečnosti a kvalitě vypovídá i to, že většina lidí vydržela do vyhlášení výsledků. Je vidět, že špičkoví manažeři a finančníci si Bank of the Green váží," svěřil se řídící partner KPMG Jan Žůrek a Radim Lukeš ze společnosti Partners, dodal: „Jsme rádi, že se turnaj pořád posouvá dopředu a většina partnerů se vrací. Krokem vpřed je i přesun Bank of the Green na Albatross, protože tohle hřiště patří k absolutně nejlepším u nás. A když navíc vyjde počasí, tak jako dnes, je to oslava golfu."

 

Výsledky
Hlavní kategorie - banky:
1. Raiffeisenbank I (Jan Kubín, Matúš Džavan, Martin Pejša, Miroslav Holub) 107 bodů, 2. UniCredit Bank 107, 3. Raiffeisenbank II 105, 4. Komerční banka 100, 5. Česká spořitelna 99, 6. Citi 93, 7. PPF Banka 91, 8. ERA 90, 9. RBS 88, AXA Bank 86, 11. ČNB 82, 12. Česká exportní banka 70, 13. Sberbank 58.
Partneři: 1. Grant Thornton Advisory 92, 2. Profinit 92, 3. Media Team 90, 4. Partners I 89, 5. Partners II 83, 6. VEBA/Garmin 82.

 

Zúčastněné týmy:

 

TITULÁRNÍ PARTNER

CUPRA

 

CO-PARTNER

CZECH TOP 100

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

DILNASTORE
GOLF4YOU shop
ETA
VEBA
ZON

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH