Bank of the Green 2011

ZASE RAIFFEISENBANK!

/16. června, Golf Resort Karlštejn/

Hřiště na Karlštejně ve špičkové kondici, 112 hráčů, nový titulární partner - společnost Partners, téměř sedmdesát centimetrů vysoký putovní pohár ze skláren Rückl Crystal a tradiční přítomnost prezidenta republiky Václava Klause - to byly kulisy 6. ročníku prestižní bitvy čtyřčlenných družstev bankovních týmů. Turnaj je nejen sportovní, ale i společenskou událostí, nicméně o vítězství šlo na prvním místě:) třetí triumf v historii soutěže vybojovala Raiffeisenbank, když její II. tým získal rekordní počet 108 bodů. O sedm bodů méně nastřádalo družstvo Komerční banky I, obhájce titulu, třetí skončil tým Raiffeisenbank I.
"Na turnaj jsme se pečlivě připravili, dokonce jsme odehráli kvalifikaci," usmíval se po vítězství kapitán vítězů Rudolf Rabiňák, výkonný ředitel Raiffeisenbank. "Výhry si velice ceníme. V minulosti jsme uspěli dvakrát, ale v posledních dvou letech se nám nedařilo, takže jsme rádi, že jsme si znovu napravili reputaci."
Mezi hráči byla řada top manažerů bankovních domů i partnerských společností, ale také bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma nebo někdejší tenista Top 10 a dnes privátní bankéř UniCredit Bank Karel Nováček. "Když jsem v minulosti při turnaji předával vítěznému družstvu zlatou pamětní minci, vždycky jsem si sliboval, že příště budu i hrát. Jsem rád, že jsem to letos splnil, turnaj jsem si užil," glosoval hráčskou premiéru na Bank of the Green Tůma.
Drtivá většina hráčů odjížděla z Karlštejna (po heroických výkonech v krutém vedru) nadmíru spokojena. Patřil mezi i generální ředitel společnosti MasterCard Brian Lang. "Atmosférou turnaje i jeho kvalitou jsem byl ohromen. Líbí se mi systém rozdělení flightů, díky kterému jsem se na hřišti mohl lépe poznat s některými kolegy. To je ostatně důvod, proč hraji golf."
Spokojenost neskrýval ani Petr Koupa ze společnosti Partners, jež byla prvně generálním sponzorem turnaje. "Tenhle turnaj je jedním z nejprestižnějších v Česku a má jedinečnou atmosféru. Je pro nás ctí, že jsme jeho titulárním partnerem."
Mimochodem - předáním cen prý Bank of the Green zdaleka neskončil. Vzájemné hecování mezi bankéři prý turnaji nejen předcházelo, ale bude i následovat.  "Úspěšné týmy neopomenou během roku těm méně úspěšným připomínat, kdo vyhrál a kdo skončil v poli poražených," usmíval se před odjezdem z Karlštejna David Lorenc z České spořitelny.
Tak zase za rok...
P.S. Nelze opomenout tradiční charitativní počin v rámci turnaje. Václav Klaus převzal pro Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových šek na 100 tisíc korun, výtěžek ze startovného bankovních týmů.

Výsledky

Kategorie bank: 1. Raiffeisenbank II (Rudolf Rabiňák, Oldřich Fremr, Jan Kubín, Petr Makovský) 108 bodů, 2. Komerční banka I 101, 3. Raiffeisenbank I 91, 4. Česká spořitelna - Erste Private Banking 87, 5. Česká exportní banka 85, 6. Česká spořitelna - ČS 24 80, 7. ING 78, 8. Česká národní banka 78, 9. Bank of Tokyo 77, 10. HSBC 74, 11. GE Money Bank 74, 12. UniCredit Bank 70, 13. Komerční banka II 68, 14. Royal Bank of Scotland 67, 15. J&T Banka 62, 16. Poštovní spořitelna 46.
Kategorie partnerů: 1. Partners 95, 2. Euro AWK/Eclipse 75, 3. KPMG 71.