Bank of the Green 2014

VYHRÁLA ERA. JEDNODUŠE...

/18. června / Albatross Golf Resort/

Favorité PARTNERS BANK OF THE GREEN 2014 byli jinde. Kromě obou týmů Raiffeisen Bank a kvarteta Komerční banky si brousili zuby na titul z 9. ročníku turnaje družstev bankéřů také týmy České spořitelny, respektive ERSTE. Nakonec se však smáli v ČSOB. Čtveřice ERA poprvé v turnaji triumfovala, když zvítězila s náskokem čtyř bodů před Raiffeisen Bank I a s šestibodovým plus na Raiffeisen Bank II.
Kapitán vítězného týmu Jan Doubek přitom ráno skromně říkal, že forma kamsi odešla a na vítězství to tedy rozhodně nebude. Bylo. Chvíli poté, co třímal v rukou obrovský putovní pohár, glosoval úspěch stručně: „Jak jsme to dokázali? Jednoduše...," usmál se při použití sloganu, který obchodní značka ERA používá. Brutto body přispěli k výsledku Antonín Moc a Vítězslav Kotrs, netto body se započítaly Jiřímu Vikovi a Janu Doubkovi. A byl to optimální mix... Mimochodem - ziskem 114 bodů zaostali vítězové o jediný bodík za dosud rekordním ziskem Komerční banky z roku 2012.
Čelo výsledkové listiny turnaje bylo opět nabité a velmi vyrovnané, vždyť čtvrtý tým v pořadí zaostal za pomyslným bronzem jen o tři body a pátý za čtvrtým o jediný, stejně jako šestý za pátým! „Letos jsme neměli den," komentoval výsledek kapitán favorizované Komerční banky, tentokrát šesté v pořadí, Slawomir Komonski.
Kategorii partnerů ovládl tým Pioneer Investements před oběma kvartety, která sestavil titulární sponzor turnaje - společnost Partners. A stejně jako v případě Raiffeisen Bank porazil první tým ten druhý, chcete-li béčko.
Turnaj měl znovu charitativní podtext, část výtěžku ze startovného, 75 tisíc korun, převzala za Nadaci rozvoje občanské společnosti Alena Šváchová pro sbírkový projekt Pomozte dětem.
„Báječný turnaj! Skvělé hřiště, dokonalá organizace a příjemná atmosféra, moc se mi tady líbí," hodnotil při premiérové účasti Bank of the Green Rodney Farmer, CEO Global Payments Europe. Slova chvály měl - jistě i díky skvělému počasí a sedmatřiceti nasbíraným bodům - také Radim Lukeš, partner společnosti Partners, která Bank of the Green zaštiťuje čtyři roky. „Troufám si říct, že tenhle turnaj patří po všech stránkách k nejlepším v Česku."


Výsledky
Hlavní kategorie - banky:
1. ERA (Jan Doubek, Antonín Moc, Vítězslav Kotrs, Jiří Vik) 114 bodů, 2. Raiffeisenbank I (Mario Drosc, Milan Hain, Miroslav Holub, Hana Kovářová) 110 bodů, 3. Raiffeisen Bank II (Jan Figlovský, Petr Makovský, Rudolf Rabiňák, Richard Skácel) 108, 4. Česká spořitelna 105, 5. Česká národní banka 104, 6. Komerční banka 103, 7. ERSTE 98, 8. Sberbank 96, 9. CITI 96, 10. PPF Banka 92, 11. HSBC 79, 12. RBS 78.
Partneři: 1. Pioneer Investments 123, 2. Partners I 117, 3. Partners II 109, 4. APIOS 107, 5. Havel, Holásek & Partners 104.

 

Zúčastněné týmy:

 

TITULÁRNÍ PARTNER

CUPRA

 

CO-PARTNER

CZECH TOP 100

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

DILNASTORE
GOLF4YOU shop
ETA
VEBA
ZON

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH