To byl úvod: Hole in one!

/1. června 2006, Astoria Golf Resort Cihelny/

Zima a deštěm vyhrožující zatažená obloha - to byla ranní kulisa premérového turnaje II. ročníku Pioneer Investments Celebrity Golf Cup 2006 presented by Živnostenská banka 1. června v Cihelnách. Žádné léto, bídný březen! Omluvenek bylo přesto minimum a třeba mistr světa v lyžování z Val di Fiemme Martin Koukal říkal: "Stačí se pořádně oblíct. Když nebude celý den pršet." Nepršelo! Jestli spadlo dvacet kapek, bylo to moc. A odpoledne zářilo nad hřištěm sluníčko! "Vážně netuším, jak tohle pořadatelé dokázali," usmíval se po vyhlášení výsledků generální ředitel titulárního partnera, společnosti Pioneer Investments, Roman Pospíšil, v kategorii HCP 0-18,4 osmý.


Hřiště bylo po nekonečných lijavcích hodně promáčené, ale přesto ve velmi solidním stavu. "Neslyšel jsem, že by si někdo stěžoval," říkal jediný profesionál, Slovák Viliam Masár, a Petr Damborský jr. (HCP 7,3) to potvrdil: zahrál totiž fantastický výsledek - 72 ran! Krom vítězství v hlavní kategorii navíc triumfoval ve vložené soutěži o nejlepší brutto výsledek a také v Sony Ericsson three hole master (nejlepší brutto na vybraných třech jamkách).


"Jsem rád, že nám počasí nakonec přálo, večer před turnajem vypadala předpověď skoro beznadějně," ulevil si ředitel promotérské společnosti Putt PD Pavel Vilimovský u sklenky červeného z Vinařství Bzenec a měl radost, že se podařil i doprovodný program a prezentace všech partnerů. Co víc: na turnaji padla hole in one! Nikoli ovšem na jamce č. 8, kde byla v banku Škoda Octavia z Autosalonu Klokočka, ale na sedmnáctce. Karel Tejkal díky tomu zvítězil v Empire nearest to the pin a jeho blažené pocity umocnil vítězný doutník.

 

Kategorie 0-18,4:
1. Petr Damborský jr. 42 bodů/72 ran
2. Jan Filip 37/-
3. David Pícha 36/-

 

Kategorie 18,5-36:
1. František Klufa 43/98
2. Ondřej Lubovský 41/94
3. Michal Kavale 38/96

 

Kategorie 37-54:
1. Petr Šimčák 48/-
2. Jaroslav Josef 47/112
3. Pavel Horák 45/118

 

ŘEKLI O TURNAJÍCH