Golf dobré vůle 2021

(Téměř) sto padesát tisíc podruhé!

/26. května, Panorama Golf Resort/

Na to, že se 26. května v Kácově odehraje II. ročník Golfu dobré vůle, ryze charitativního projektu ve prospěch Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, který zaštiťuje úspěšná společnost Aeqoom Radka Hradila, byste ještě o tři týdny dřív nevsadili ani pětník. Protože covid. Bohulibý projekt se ale nakonec uskutečnil a Fondu pomoci dětem s dětskou mozkovou obrnou vynesl 142 400 korun!
„Chci vám poděkovat, že jste přijeli, mnozí z vás podruhé, a že jsme společně pomohli tam, kde je to potřeba. Naše zdravotnictví je sice na výborné úrovni a lékařům i sestrám patří za poslední měsíce mimořádný dík, ale pořád jsou místa, kde je naše pomoc nutná. Děkuju vám za to," loučil se po předání symbolického šeku na terase Panorama Golf Resortu Radek Hradil a přidal jména dětí, kterým „golfové peníze" pomohly loni na podzim.
Právě jeho zásluhou se před rokem projekt zrodil a nyní podruhé za sebou vynesl téměř sto padesát tisíc korun. Takovou částku nasbírala padesátka hráčů, kteří přispěli úhradou startovného 1 200 korun a také stokorunovými pokutami za dobrou i špatnou hru. Mezi mnoha top manažery a úspěšnými podnikateli byl i hokejový mistr světa Petr Vampola; jedno měli ale všichni společné - cestou domů je musel hřát příjemný pocit, že ať hráli dobře, nebo naopak hodně mizerně, bylo to tentokrát ku prospěchu.
„Chtěla bych vám všem moc poděkovat. Je to letos náš první projekt s „živými lidmi", tím víc to těší," usmívala se po vyhlášení nejlepších hráčů turnaje ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové Monika Granja.
A kdo že tedy nakonec vyhrál? Chce se říct, že ředitelka komunikace Komerční banky Hana Kovářová. Ta totiž zahrála longest drive, nearest to the pin a přinesla také nejlepší brutto mezi ženami. Největším donátorem se stal stejně jako loni Martin Bednář; ten přispěl částkou 5 200 korun.

Stojí za zmínku, že nejlepší tři hráči v obou kategoriích si krom pěkných věcných cen odváželi i originální trofej - rudé srdce, které je součástí loga Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a které vytvořili novoborští skláři podle návrhu výtvarnice Nikol Rýdlové.
Výsledky - kategorie HCP 0-21: 1. David Rojko 38 netto bodů (83 ran), 2. Petr Kříž 38 (90), 3. Petr Vampola 36 (85). HCP 21,1-54: 1. Milan Beneš 42 (94), 2. Radek Hradil 34 (-), 3. William Verock 34 (108).
Best brutto mezi muži přinesl David Rojko - 26 brutto bodů.
Tak zase za rok...

 

 

GENERÁLNÍ PARTNER

aeqoom

ŘEKLI O TURNAJÍCH