Bank of the Green 2012

REKORD KOMERČNÍ BANKY

/19. června, Golf Resort Karlštejn/

Bankéři hrají golf rok od roku lépe. Důkaz? Loňský bodový rekord vítězného týmu Raiffeisenbank letos na Karlštejně překonalo družstvo Komerční banky. Její kvarteto v čele s kapitánem Slawomirem Komonskim nasbíralo v součtu tří brutto výsledků a jednoho netta 115 bodů a zvítězilo před ERSTE Private banking a Českou spořitelnou.
„Pro nás byl úspěch jen to, že jsme se dostali do týmu, protože jsme letos pořádali kvalifikaci,"
usmíval se Slawomir Komonski. „Měli jsme skvělé družstvo a strávili na Karlštejně příjemný den. Tenhle turnaj je výborný nápad, možností potkat se s kolegy z bankovního sektoru v takto neformálním prostředí mnoho není."
Stojí za zmínku, že o nominaci družstva KB se rozhodovalo na konci května v Beřovicích při charitativním turnaji Nadace KB Jistota. Zúčastnilo se dvaačtyřicet hráčů a z nich vzešlo kvarteto pro Bank of the Green. Podobně vybírá hráče několik let i Raiffeisenbank.
Mezi účastníky turnaje byla tradičně řada top manažerů a osobností nejen z bankovního sektoru. V barvách KPMG, jednoho z partnerů turnaje, hrál exguvernér ČNB Zdeněk Tůma a ke druhému místu svého týmu přispěl skvělým výsledkem 43 netto bodů.
„Dnes mi to vyloženě sedlo, protože jsem letos držel hole teprve podruhé a před týdnem jsem tady zahrál jen pětadvacet bodů," usmíval se Tůma, jenž stál před časem u zrodu turnaje, který podpořil i zlatou pamětní mincí pro vítězný tým. „Tahle akce se mi zalíbila, zejména díky atmosféře. Dříve jsem jen předával ceny, teď si jako hráč turnaj mnohem víc vychutnám."
Poprvé hrál populární turnaj družstev tým Equa bank a finanční ředitelka banky Monika Kristková odjížděla s příjemnými pocity. „Pěkný turnaj. Bylo příjemné potkat se na neformální úrovni s lidmi, s nimiž jsem v kontaktu většinou jen v rámci byznysu. Několik jmen jsem si tady spojila s konkrétními tvářemi," usmívala se.
Stojí za zmínku, že z pošmourného a deštivého rána se nakonec vyklubal krásný slunečný den (i když to chvíli trvalo) a většina ze 111 hráčů vydržela v klubovně do vyhlášení, které přišlo na řadu teprve před šestou hodinou večer. Celé odpoledne zpříjemnilo hráčům vystoupení skupiny Botafogo Jana Jiráně. Zlatou tečkou bylo předání gigantického putovního poháru a tradičně i zlaté pamětní mince ČNB vítězům - týmu Komerční banky. Blahopřejeme!


Výsledky

Kategorie bank:
1. Komerční banka (Petr Holubec, Slawomir Komonski, Jiří Jelínek, Jan Hlávka) 115 bodů, 2. ERSTE Private Banking 110, 3. Česká spořitelna 95, 4. Raiffeisenbank II 93, 5. ČSOB I 92, 6. Equa bank 92, 7. ČSOB II 87, 8. Raiffeisenbank I 84, 9. ČNB 80, 10. Citibank 79, 11. Česká exportní banka 72, 12. Royal Bank of Scotland 71, 13. Poštovní spořitelna I 69, 14. Poštovní spořitelna II 58, 15. GE Money Bank 54.
Kategorie partneři:
1. Partners I (Karel Caldr, David Dušek, Petr Chmelař, Jaroslav Volín) 95, 2. KPMG 90, 3. All4Golf 87, 4. Top Hotels Group 84, 5. Grant Thornton 81.
Zúčastněné týmy:

 

 

 

TITULÁRNÍ PARTNER

CUPRA

 

CO-PARTNER

CZECH TOP 100

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

DILNASTORE
GOLF4YOU shop
ETA
VEBA
ZON

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH