Premiéra za šedesát tisíc

/27. května, Golf Resort Kunětická Hora/

Přestože meteorologové vyhrožovali málem koncem světa, premiérový turnaj II. ročníku České teplo Noblesse Golf Tour presented by Top Hotels Group se obešel bez jediné kapky vody, byť obloha byla zrána skoro černá. Postupně ale nad Kunětickou horou vítr mračna rozehnal, rozjasnilo se a odpoledne svítilo sluníčko.
"Mám radost, že se turnaj podařil a že nám nakonec přálo i počasí, i když dopoledne bylo větrno. Mrzí jediné: že nepadlo víc berdíků, protože za každého pošle naše společnost na konto Pomozte dětem! deset tisíc korun. Za dnešek tedy šedesát tisíc," říkal po vyhlášení nejlepších hráčů turnaje Václav Viaček, jednatel titulárního partnera série, společnosti České teplo. Stojí za zmínku, že se vyznamenal Roman Kratochvíl, jenž přispěl hned třemi birdie!
Pod Kunětickou horou vládla poslední květnovou středu opravdová pohoda, pilo se víno z Nového Zélandu a Jižní Afriky od společnosti Merlot d´Or, mnozí ochutnali zmrzlinu Mövenpick a někteří okukovali vířivku značky CalderaSpas. HSBC Bank pro změnu nabízela přímo v klubovně služby osobního bankéře a představila službu HSBC Premier.
"Líbí se mi, jaká je tady atmosféra," přidal se i "negolfista" Jan Jiráň, člen pražské Ypsilonky, jehož kapela Botafogo se zpěvačkou Petrou Ernyeiovou zpříjemnila všem hostům odpoledne a podvečer.

 

Kategorie 0-18:
1. František Benč 35 bodů/87 ran
2. Robert Bouška 35/77
3. Pavel Zavaďák 33/91

 

Kategorie 18,1-36:
1. Stanislav Šebek 40/109
2. Josef Donát 37/103
3. Vítězslav Joura 36/109

 

Kategorie 37-54:
1. Zdeňka Tučková 38/ -
2. Lenka Tomanová 34/ -
3. Petra Ondrušová 33/141

 

Nejblíže jamce byl na greenu č. 13 Petr Kofroň, longest drive zahráli Marie Sládková a Jan Tuček a nejlepší brutto přinesli Jana Uhlířová a Robert Bouška.

 

ŘEKLI O TURNAJÍCH