PREMIÉRA BYLA PODNĚTNÁ

/středa 23. srpna, Karlštejn/

Mělo to být oťukávání, premiéry takové bývají. Ale I. ročník turnaje Empire Bank of the Green premiéru příliš nepřipomínal. Snad jen debatami nad systémem počítání výsledků pro příští ročníky.


Na Karlštejně bylo nádherné golfové počasí a sešla se skvělá konkurence devíti čtyřčlenných týmů bank a finančních institucí: o první titul se prala družstva Komerční banky, ČSOB, HVB Bank, Pioneer Investments, Atlantik-Kilcullen, ING Bank, Živnostenské banky a dva týmy Raiffeisen Bank. Mezi hráči byla řada špičkových manažerů, mj. generální ředitel ING Rolf-Jan Zweep, generální ředitel Pioneer Investments Roman Pospíšil, Philippe Rucheton, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele KB, nebo Martin Bláha, výkonný ředitel a člen představenstva Raiffeisen Bank. Většina týmů se ovšem - v mezích pravidel - posílila o jednoho silného hráče. A tak se představili i někteří vynikající amatéři. Odpoledne, kdy se na tabuli postupně dopisovaly výsledky a mnozí počítali a propočítávali, zpestřil raut, vystoupení hudební skupiny a exhibice Jiřího Jandy, ty, kdo nezahráli podle představ, povzbudily úsměvy moderátorky Jitky Kocurové.


"Tenhle turnaj je dobrý nápad a pokud se z něj stane tradice, bude mít pokaždé patřičný náboj," říkal Roman Pospíšil z vítězného družstva Pioneer Investments a Philippe Rucheton z KB mu přizvukoval: "Ve Francii jsou turnaje mezi bankéři běžné, myslím, že je to dobrý počin. Jen nevím, zda by nebylo lepší počítat ne brutto body, ale netto stablefordové body." Rolf-Jan Zweep z ING zase navrhoval hru na rány s odpočtem handicapu. Každý způsob samozřejmě klady i zápory.
"Hra na rány s odpočtem handicapu je samozřejmě jednou z možností, možná i spravedlivější, ale pro některé hráče s vyšším handicapem obtížná, zvlášť na hřištích typu toho karlštejnského. A pokud jde o stableford - hrajeme-li o nejlepší banku na greenech, měl by asi vyhrát tým, který skutečně dobré golfisty, a tomu nahrává počítání brutto bodů. Určitě o tom ale ještě budeme diskutovat," řekl na závěr turnaje Pavel Vilimovský, ředitel pořádající společnosti Putt PD, a dodal: "Na Karlštejně jsme získali spoustu podnětných nápadů, například možnost spojení turnaje s nějakým charitativním projektem - podobně to děláme v případě Celebrity Golf Cup."

Výsledky Bank of the Green 2006:
1. Pioneer Investments (Pospíšil, Zajíc, Janda, Bulla) 70 brutto bodů, 2. ČSOB (Burian, Holubová, Kafka, Frýbl) 68, 3. HVB (Chvojka, Werner, Míček, Pišták) 50, 4. KB 44, 5. Atlantik-Kilcullen 43, 6. Raiffeisen Bank B 40, 7. Raiffeisen Bank A 38, 8. ING Bank 26, 9. Živnostenská banka 21.


Vložené soutěže: ZAPA longest drive - Marek Pleyer a Veronika Patočková, OKI nearest to the pin - Petr Skok, Diners Club three hole master (nejlepší brutto výsledek na 3 vybraných jamkách) - Filip Juhaniak, Pražský Finap nejlepší brutto - Filip Juhaniak (71), Florida Investments Marketing nejlepší brutto - Lucie Šarochová (79).

 

 

Komerční banka Raiffeisenbank Živnostenská Banka HVB Bank Pioneer Investments ING Wholesale banking Atlantik-Kilcullen Asset Management ČSOB

 

TITULÁRNÍ PARTNER

CUPRA

 

CO-PARTNER

CZECH TOP 100

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

DILNASTORE
GOLF4YOU shop
ETA
VEBA
ZON

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH