Bank of the Green 2020

Poprvé ČNB aneb Konečně jsme se sešli!

/24. září, Golf Resort Karlštejn/

v době covidové, 15. ročník Bank of the Green se na Karlštejně poslední zářijový čtvrtek vydařil jako každoročně. Poslední letní den umožnil i posezení na prostorné terase, kde se také předávaly ceny. V hlavní kategorii si ty nejlepší odváželo kvarteto České národní banky; ta triumfovala poprvé v historii turnaje ve složení Jiří Gut, Martin Harold, Lukáš Hreus a Jan Schmidt, když o šest bodů předčila tým J&T Banky II a o 13 bodů třetí Sberbank.

„Pokoušeli jsme se už čtrnáctkrát a teprve letos to vyšlo. Máme samozřejmě radost, vyplatilo se nám, že jsme v golfové sekci vychovali dobré hráče. Ale hlavně jsme se konečně všichni sešli bodově, všichni jsme zkrátka zahráli," usmíval se kapitán týmu ČNB Jan Schmidt, ředitel sekce řízení rizik a také šéf golfové sekce sportovního klubu banky. „Je nás asi jen dvacet, párkrát do roka uspořádáme miniturnaj. A teď jsme jeden velký vyhráli!" těšilo ho chvíli poté, co potěžkal v rukou obří putovní pohár. A propos: jeho tým udělal i pěkné gesto, když bimetalovou pamětní minci vydanou ke 100. výročí československé koruny věnoval druhému týmu v pořadí - J&T Bance.
Stojí za zmínku, že si drtivá většina hráčů nádherný den na Karlštejně vychutnala nejen na hřišti, ale i po hře. A jistě nejen kvůli skvělému rautu Top Hotelu Praha, výtečné kávě pražírny Co-bean nebo vínům z vinařství Weinberg. Na terase zkrátka vládla do vyhlášení výsledků skvělá nálada. Organizátoři také ocenili půvabným dekantérem s vypískovaným logem turnaje a číslem 15 šestnáctku hráčů, kteří se Bank of the Green účastní pravidelně.
Za generálního partnera turnaje, společnost Adastra, se s účastníky rozloučil generální ředitel Pavel Kysela. „Jsem rád, že jsme se tady i v téhle neklidné době sešli v tak hojném počtu a doufám, že si z dnešního dne odneseme jen samé hezké zážitky a nic jiného," pousmál se s dovětkem, že se těší na 16. setkání v příštím roce. Snad to bude v době „pocovidové"...
Výsledky - banky: 1. ČNB (Jiří Gut, Martin Harold, Lukáš Hreus, Jan Schmidt) 149 netto bodů, 2. J&T Banka II 143, 3. Sberbank 136, 4. ERSTE Private Banking 134, 5. J&T Banka I 133, 6. ČSOB 132, 7. Česká spořitelna 127, 8. Komerční banka 120. Partneři: 1. Šafra a partneři 142, 2. Idemia 137, 3. Top Hotel Praha 134, 4. Ibara Group 131, 5. Adastra 127.
Sluší se doplnit výsledky vložených soutěží: Deloitte Nearest to the pin - Markéta Houštecká a Michal Grund. Šafra a partneři Longest drive - Martina Jančoková a David Ledecký. Multima Best netto muž - Pavel Matoška (60 bodů). Aeqoom Best netto žena - Henrieta Martinčová (36). Idemia Best brutto muž-bankéř - Martin Harold (28 brutto bodů). Top Hotel Praha best brutto žena-bankéřka - Martina Jančoková (21). Partners Three hole Master Michal Znojil. Ibara Group Three pars challenge - Petr Kroupa. Bridgestone best brutto - Tomáš Kocourek (31 bb).

 

Týmy:

Zúčastněné týmy

 

 

TITULÁRNÍ PARTNER

CUPRA

 

CO-PARTNER

CZECH TOP 100

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

DILNASTORE
GOLF4YOU shop
ETA
VEBA
ZON

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH