Bank of the Green 2019

POPRVÉ ČESKÁ SPOŘITELNA!

/6. června, Golf Resort Karlštejn/

Všichni to tušili od rána, možná i den dva. Totiž že 14. ročník Bank of the Green zkropí na Karlštejně první červnový čtvrtek déšť a rozezní bouřka. Stalo se ve chvíli, kdy bylo na hřišti posledních pět flightů - vzduch vyčistila průtrž. Jenomže když pak mezinárodní rozhodčí Aleš Libecajt „vypustil" poslední flighty znovu na hřiště, většina hráčů trpělivě čekala, dohrají a dojde na dekorování vítězů. A tak se těm nejlepším mohutně tleskalo.
Nejvíc kvartetu České spořitelny, které ovládlo turnaj hraný podle nových propozic (součet netto bodů všech členů týmu, počítaných ovšem maximálně proti hcp 36) takřka suverénně - s náskokem 17 bodů před druhou ING a osmnácti před třetí Raiffeisenbank.
„Jsme rádi, že pod naším logem na tomhle velkém banneru bude konečně také nápis VÍTĚZ," smál se kapitán nejúspěšnějšího družstva Petr Mašek s obřím putovním pohárem v rukou; ten mu pomohli vybojovat David Jirků, Oto Kadavý a Martin Matras. Krom toho získali vítězové bimetalovou minci ČNB ke 100. výročí české koruny.
V kategorii partnerů triumfoval se 140 body tým Top Hotelu Praha v čele s generálním ředitelem Radkem Dohnalem. I ten zvedl nad hlavu nádherný pohár, zmenšenou kopii hlavní ceny, která však rok od roku pod rukama mistrů z nižborské sklárny rostě a těžkne...
14. ročník populárního klání, kterého se zúčastnilo dvanáct bankovních týmů a celkem 90 hráčů, se přes deštivé intermezzo podařil. Hrálo se ve výborné atmosféře, padly skvělé výsledky, výtečný raut Top Hotelu Praha zpestřila degustace rumu Bumbu XO a vín z vinařství Weinberg, odpoledne zpříjemnila kapela Botafogo Jana Jiráně. A nestandardní situaci kolem bouřky vyřešil s velkým přehledem přítomný rozhodčí. Atmosféra byla zkrátka od začátku do konce báječná.
„Chtěl bych poděkovat organizátorům, znovu to byl krásný turnaj. Jsme rádi, že jsme u Bank of the Green mohli být jako generální partner a těším se na další setkání," loučil se generální ředitel společnosti Adastra Pavel Kysela, jehož tým se umístil na třetí příčce.
Další fakta? Šafra a partneři AK Longest drive zahráli Monika Hanušová a Pavel Kysela, Deloitte Nearest to the pin Petr Vodička, Bridgestone Best netto mužem byl Jan Kaděra (51 b.), Aeqoom Best netto ženou Lenka Nováková (40), Idemia Best brutto mezi bankéři přinesl Tomáš Sokolovský a Top Hotel Best brutto mezi bankéřkami Martina Jančoková. Cenu Partners Three hole Master ukořistil za 12 ran na posledních třech jamkách Ondřej Zeman a Sigma Group Three pars challenge Jan Hykš - na tříparech mu stačilo 11 ran.
Tak zase za rok při malém jubileu - Bank of the Green se bude hrát popatnácté!

 

Výsledky - banky: 1. Česká spořitelna 151 netto bodů (Petr Mašek, David Jirků, Oto Kadavý, Martin Matras), 2. ING 134 (Miroslav Černý, Jan Kaděra, Martin Urban, Martin Zurian), 3. Raiffeisenbank I 133 (Vojtěch Kostelka, Miloš Matula, Zdeněk Novák, Filip Rous), 4. UniCredit Bank 133, 5. ČNB 133, 6. Raiffeisenbank II 132, 7. ČSOB 129, 8. ERSTE Private Banking 127, 9. Hello bank 127, 10. J&T Banka II 126, 11. Komerční banka 120, 12. J&T Banka I 105.
Partneři: 1. Top Hotel Praha 140 netto bodů (Radek Dohnal, David Ledecký, Jiří Spudich, Jiří Taimar), 2. Office Depot 139, 3. Adastra 137, 4. Sigma Consulting Group 137, 5. Economia 133, 6. Aeqoom 132.

 

 

Zúčastněné týmy:

 

 

TITULÁRNÍ PARTNER

CUPRA

 

CO-PARTNER

CZECH TOP 100

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

DILNASTORE
GOLF4YOU shop
ETA
VEBA
ZON

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH