Insurer of the Green 2014

Pohár doputoval. Do ČPP

/28. srpna 2014 / Golf Resort Karlštejn/

Tradičně měli mimořádnou posilu, několikanásobného domácího šampiona mezi amatéry a viceprezidenta golfové federace Miroslava Holuba; ten přinesl na Karlštejně svému týmu 34 brutto bodů. Nebýt ovšem skvělých výkonů všech členů družstva, o třetím titulu v řadě nemohla být řeč. Tým České podnikatelské pojišťovny díky tomu triumfoval ve 4. ročníku Insurer of the Green, prestižního turnaje čtyřčlenných týmů pojišťoven, zcela suverénně a s rekordním ziskem 143 bodů! Obří putovní pohár pro vítěze ze skláren v Nižboru doputoval, za třetí vítězství v řadě ozdobí „síň slávy" ČPP.
„Hodně jsme trénovali a vyplatilo se. Jsem rád, že jsme si vedli stejně dobře jako v pojišťovnictví," glosoval úspěch s pohárem v rukou a širokým úspěchem generální ředitel ČPP Jaroslav Besperát, vášnivý sportovec, který zahrál výtečné kolo (38 netto bodů) a skvěle motivoval i zbývající dva členy týmu; mimochodem - společně byli u všech tří triumfů po sobě! „Možná bylo motivace moc, místy to byl skoro stres," usmíval se ředitel externích sítí ČPP Tomáš Ženíšek; ten přinesl 77 ran (45 bodů), životní výsledek. A protože svůj den měl i čtvrtý člen týmu Ivan Dvořák (81 ran/44 bodů), padl bodový rekord a putovní pohár patří ČPP.
„Musím říct, že Jarda hrál moc dobře. Někdy dokáže člověk na hřišti „uplácat" i dobrý výsledek, ale on dneska předvedl fakt pěkný golf," chválil kapitána vítězného týmu a spoluhráče z flightu generální ředitel Pioneer Investments Roman Pospíšil, zatímco vítězové se při západu slunce fotili s trofejí. Ještě předtím zopakoval v klubovně šéf ČPP svou oblíbenou „výhrůžku" k soupeřům: „Budete to s námi zkrátka mít těžké..."
Na nejlepší výsledky v historii dosáhly také týmy D.A.S. pojišťovny (s předsedkyní představenstva Jitkou Chizzolou) a Generali, které obsadily druhé a třetí místo, byť s uctivým bodovým odstupem. Čtvrtá skončila UNIQA, vítěz premiérového ročníku, páté místo obsadil při první účasti v turnaji tým pojišťovny Slavia s generálním ředitelem Radkem Žďáreckým. Organizátory i partnery turnaje však potěšila především tradičně skvělá atmosféra. „Jsem rád, že jsme titulárním partnerem Insurer of the Green, protože je to každoročně skvěle organizovaný turnaj, nebojím se říct, že nejlepší u nás. Věřím, že za rok ho při pátém ročníku společně posuneme ještě o kousek dál," loučil se na Karlštejně Radim Lukeš, partner společnosti Partners, která turnaj zaštiťuje.
Sluší se dodat, že mužem dne byl Tomáš Ženíšek. Nejenže přispěl valnou měrou k vítězství týmu ČPP, ale přinesl nejvíc brutto bodů (ze zaměstnanců pojišťoven), nejlepší netto výsledek a navíc získal cenu za tzv. Three hole master, když jamky 9, 10 a 11 zahrál v paru! Longrest drive zahráli Jitka Chizzola a Ondřej Zeman, Nearest to the pin byl Ondřej Valeš, best netto mezi ženami přinesla Markéta Kubálková a best brutto Hana Kovářová.
Zbývá dodat, že o dobrou náladu se starala kapela Botafogo Jana Jiráně a perfektní catering zajistil Top Hotel Praha, který patří k hlavním partnerům turnaje.
Tak zase za rok... Dokáže někdo porazit ČPP?


Výsledky - hlavní kategorie:
1. ČPP 143 bodů (Jaroslav Besperát, Ivan Dvořák, Miroslav Holub, Tomáš Ženíšek), 2. D.A.S 95, 3. Generali 89, 4. UNIQA 88, 5. Slavia 78, 6. Allianz 76, 7. AXA 75, 8. MetLife 56, 9. AEGON 49. Pojišťovna České spořitelny - mimo soutěž, Česká pojišťovna - neklasifikována.
Kategorie partneři: 1. Avnet 112 bodů, 2. Partners II 103, 3. VEBA 99, 4. Top Hotels Group 93, 5.-6. Partners I a Pioneer Investments 89. (Pozn.: celkový zisk družstva tvoří dva nejlepší brutto výsledky/brutto body + netto výsledky třetího a čtvrtého hráče.)

 

 

Zúčastněné týmy:

 

 

 

TITULÁRNÍ PARTNER

Multima

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH