Insurer of the Green 2012

Po oťukávání paráda

/30. srpna, Golf Resort Karlštejn/

Po stříbru zlato aneb velkorysou putovní trofej ze skláren v Nižboru si po loňské druhé příčce odvezlo kvarteto České podnikatelské pojišťovny v sestavě Jaroslav Besperát, Tomáš Ženíšek, Miroslav Holub a Ivan Dvořák. Druhá skončila Česká pojišťovna a třetí obhájce titulu UNIQA.
„Kdo zná, ví, že strašně nerad prohrávám a vždycky mám ty nejvyšší ambice. Táhne se to se mnou od pěti let, kdy jsem zkusil nějaký sport," přiznal po dekorování nejlepších týmů generální ředitel a kapitán týmu ČPP Jaroslav Besperát a dodal: „Turnaj se mi moc líbí. Byl jsem jedním z těch, s nimiž organizátoři svůj nápad konzultovali a myšlenku turnaje podporuji. Teď musím naplánovat nějakou oslavu a - na oslavy jsem specialista," usmíval se poté, co si s kolegy z týmu připil na triumf sklenkou sektu.
Turnaj na Karlštejně se hrál na skvěle připraveném hřišti, za krásného počasí a především v báječné a velmi přátelské atmosféře. K pohodě přispěl i skvělý catering Top Hotelu Praha, vynikající argentinská vína značky Pascual Toso a kapela Botafogo Jana Jiráně. Úroveň turnaje podtrhlo perfektně označené hřiště podle standardů PGA Tour a přítomnost rozhodčího ČGF Aleše Libecajta. Mezi hráči byla řada špičkových manažerů pojišťoven, mezi nimi i předseda představenstva ČSOB Pojišťovny a reprezentant v beachvolejbale Petr Beneš.
„Loni to bylo při premiéře spíš takové oťukávání a očekávání, dnes to byl velmi příjemný turnaj se vším všudy," chválil obchodní ředitel AEGON pojišťovny Dušan Friedl a Luděk Šteffel z Avnet Technology se přidal: „Turnaj se povedl, hřiště i organizace byly na špičkové úrovni. dříve jsme podporovali akci produkovanou společností Putt PD, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Turnaj opravdu ojedinělou úroveň a organizátoři na ničem nešetří, nebo to aspoň není vidět," usmál se.
Nejlepším hráčem byl Miroslav Holub, jenž zahrál 79 ran a přinesl nejvyšší počet brutto bodů, bral i cenu za Three hole Master a byl členem vítězného týmu ČPP, a Hana Kovářová; ta si odvezla nejen „stříbro" ze soutěže družstev, ale i best brutto mezi ženami a longest drive.
Radim Lukeš, partner titulárního partnera, společnosti Partners, byl po vítězství svého týmu v kategorii partnerů také naladěn a na závěr turnaje řekl: „Věřím, že Insurer of the Green nakročeno k tradici. Je neformálním setkáním manažerů pojišťoven a současně náboj sportovního klání. Těšíme se na třetí ročník..."


Výsledky - hlavní kategorie: 1. ČPP 104 bodů (Jaroslav Besperát, Ivan Dvořák, Miroslav Holub, Tomáš Ženíšek), 2. Česká pojišťovna I 90, 3. UNIQA 85, 4. AEGON 80, 5. Komerční pojišťovna 74, 6. Wüstenrot 73, 7. ING 62, 8. AXA 61, 9. Česká pojišťovna II 60, 10. Allianz 59, 11. ČSOB Pojišťovna 57, 12. Kooperativa 46, 13. D.A.S. 31.

Kategorie partneři: 1. Partners I 95 bodů (Petr Kroupa, Radim Lukeš, Roman Pospíšil, Miroslav Rája), 2. Czech Outdoor/Eclipse 92, 3. Partners II 92, 4. AVNET 85, 5. OpenOne 77, 6. Top Hotels Group 60, 7.-8. Economia/All4Golf a Apogeo 50, 9. Profinit 43, 10. Havel, Holásek & Partners 39.
(Pozn.: celkový zisk družstva tvoří tři nejlepší brutto výsledky/brutto body + netto výsledek čtvrtého hráče.)

Zúčastněné týmy:

 

 

 

TITULÁRNÍ PARTNER

Multima

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH