Celebrity Golf Cup 2013

Nejdřív trička, pak nepromoky

(31. srpna – 2. září, Kitzbühel)

Do třetice Kitzbühel! Celebrity Golf Cup „oslavila" 9. ročník tradičně v rakouské Mekce lyžování a golfu. A byly to příjemné tři dny se dvěma turnaji, každým na jiném hřišti a za zcela odlišného počasí (a pro pár železných mužů pak alles zusammen 54 jamek, z toho 36 za jediný den!). Prosluněná sobota patřila turnaji jednotlivců na Schwarzsee a osmnáctce v těsné blízkosti hotelu Cordial Golf&Wellness, o deštivé neděli se hrál Texas Scramble dvojic v luxusním (devítijamkovém) Golfclubu Kitzbühel/Kaps.
Pozdní sobotní start umožnil některým pozdější příjezd, jiným zase objet osmnáctku v Golf Resortu Eichenheim, který patří mezi rakouské Top resorty. „Ne, to není zdání, fakt jsem unavenej," hlásil v sobotu večer po 36. jamce dne Radim Lukeš ze společnosti Partners. Společná pětichodová večeře ale všechny probrala a naladila na skvělou notu, která zněla v hotelovém baru (s českou obsluhou) ještě nad ránem. před dezertem se ale rozdávaly ceny. Mj. dva „tourové" bagy zn. Bridgestone, dva stejně dokonalé kufry zn. Scott, ale také golfové skotské whisky a spousta dalších drobností. Nejvíc dárků odnášeli Petr Gazdík a Tomáš Ženíšek: první jmenovaný zahrál nearest to the pin na 175 m dlouhém tříparu a nadto skončil třetí v kategorii 16,1-45, druhý zahrál longest drive a bral druhé místo v „lepší" kategorii. Tu vyhrál Luboš Černý s 33 body, ve druhé brala první cenu Jana Bartyzalová (36).
Sobotní ráno vypadalo nadějně, zdálo se, že v noci se vypršelo, bohužel opak byl pravdou. A tak - protože hřiště bylo promáčené - se ceny rozdávaly po devítce, což ovšem neznamenalo, že někteří nevyrazili do druhého kola. Best brutto získali po rozstřelu proti dvojici Petr Chmelař - Tomáš Ženíšek nakonec Jana Bartyzalová a Petr Čapka. Ti také skončili druzí v netto výsledcích. Vítězi se stali Petrové Gazdík a Šimčák a třetí skončili Dalibor Šajar a Martin Holub. Nearest to the pin byl na ostrovní devítce Tomáš Ženíšek, longest drive zahrál Tomáš Knebl. Po sauně, vířivce a bazénu následovala chutná večeře s místními specialitami a na první školní den vzhůru domů...

 

 

 

 

ŘEKLI O TURNAJÍCH