NA KARLŠTEJN PŘIJEL I PREZIDENT KLAUS

/středa 15. srpna, Karlštejn/

To byla odveta! Družstvo Raiffeisen Bank, jejíž týmy loni obsadily šesté a sedmé místo, s přehledem vyhrálo II. ročník turnaje bankéřů na Karlštejně, který navštívili i prezident Václav Klaus a guvernér ČNB Zdeněk Tůma. Opět se hrálo za krásného počasí, znovu na brutto body a podruhé se představili téměř všichni top manažeři bankovních domů v Česku, kteří hrají golf! Co se proti premiéře změnilo: do turnaje se počítal součet bodů všech čtyř hráčů každého týmu, což mělo částečně eliminovat výsledky pozvaných hostů, většinou amatérských špiček, které si některé týmy pozvaly na pomoc.
Výkonný ředitel a člen představenstva Raiffeisen Bank Martin Bláha měl pochopitelně z triumfu svého týmu radost. "Každý, kdo dělá nějaký sport, chce vyhrávat. A řeči o tom, že je důležité se hlavně zúčastnit, neberu vážně. Být nejlepší bankou na greenech považuji za prestižní záležitost," přiznal po turnaji.


Skvěle zahrály oba týmy České spořitelny - vyválčily druhou a pátou příčku, třetí skončil tým Komerční banky v čele s místopředsedou představenstva a náměstkem Philippem Ruchetonem.
"Krásný den, skvělé hřiště, úžasný turnaj," chválil marketingový ředitel GE Money Bank Ian Forrest, Američan, který se pyšní handicapem 2 a zahrál nejdelší odpal v turnaji. Velmi spokojen byl i Rolf-Jan Zweep, generální ředitel ING Bank. "Výborný turnaj! Udělejme napřesrok hned dva - jeden na jaře a druhý na podzim. Kdyby nebyly dovolené, postavila by naše banka dva týmy," říkal.


Turnaj bankéřů ovšem přispěl i na dobrou věc: prezident Václav Klaus převzal jeho výtěžek, sto tisíc korun, pro Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových. "Nejen proto je pořádání takového turnaje dobrý nápad," prohlásil prezident a zavzpomínal: "Před čtvrtstoletím, v éře, kdy existovala Státní banka Československa jako jediná banka v zemi, jsme měli celostátní bankovní sportovní hry, zimní i letní. Vzpomínám si, jak jsem nadšeně závodil na lyžích nebo hrál volejbal a vždy to bylo velké okořenění života. V dnešní době to platí neméně," uvedl Klaus a pak, při pohledu na výsledkovou tabuli, bankéře popíchl: "Podle těch mnoha výborných výsledků mám pocit, že věnujete golfu příliš mnoho času," žertoval.


"Jsme potěšeni, jaký je o turnaj zájem," glosoval účast čtrnácti týmů z dvanácti největších bank Ondřej Lubovský, obchodní ředitel titulárního partnera turnaje - softwarové společnosti Empire.

Výsledky Bank of the Green 2007

Hlavní kategorie: 1. Raiffeisen Bank 91 bodů (Bláha, Skácel, Petrák, Žák), 2. Česká spořitelna I 64 (Chmelíková, Trejbal, Dyntar, Ryška), 3. KB 63 (Rucheton, Drahota, Spáčil, Kotík), 4. UniCredit Group I 61, 5. Česká spořitelna II 61, 6. Commerzbank 54, 7. UniCredit II 54, 8. ČNB 47, 9. GE Money Bank 41, 10. Citibank 36, 11. ING Bank 29, 12. Volksbank 20, 13. ČSOB 18, 14. Hypoteční banka 16.

Vedlejší kategorie:
1. Diners Club 88 bodů (Bouček M., Bouček P., Holub M., Mašínová Kat.), 2. Golf USA 85 (Anderegg, Čipera, Pleyer, Šarochová), 3. Pražský Finap 72 (Karlík T., Karlík Vl., Libecajt, Šmíd)

Vložené soutěže: ZAPA longest drive - Lucie Šarochová a Ian Forrest, České Teplo nearest to the pin - Alena Chmelíková, Activa nejlepší brutto výsledek/žena - Lucie Šarochová, Pražský Finap nejlepší brutto výsledek/muž - Marek Pleyer, Global Payments nejlepší netto - Veronika Patočková a Marek Pleyer.

 

Česká národní banka Česká spořitelna Komerční banka UniCredit Group ČSOB Citi ING Wholesale banking Volksbank Commerzbank Raiffeisenbank Hypoteční banka GE Money Bank

 

 

TITULÁRNÍ PARTNER

CUPRA

 

CO-PARTNER

CZECH TOP 100

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

DILNASTORE
GOLF4YOU shop
ETA
VEBA
ZON

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH