Celebrity Golf Cup 2012

Na druhý pokus sluníčko

/7. - 10. června, Kitzbühel/

Celebrity Golf Cup 2012, to byl po vydařené premiéře v červnu 2011 opět prodloužený víkend v rakouském Kitzbühelu. A na druhý pokus přálo v Alpách necelým čtyřem desítkám hráčů i počasí. Páteční kolo v Golf Clubu Schwarzsee, který leží jen pár set metrů od noblesního hotelu Cordial, bylo zalité sluníčkem. Sobotnímu turnaji sice od pondělka vyhrožovala neradostná předpověď s deštěm, ale nakonec bylo ideální golfové počasí: oblačno a kolem 19 stupňů. A tak si všichni osmnáct jamek v Golf Clubu Eichenheim, na jednom z nejlepších rakouských hřišť, užili.
Páteční Texas Scramble na Schwarzsee byl plný přátelského hecování; před hrou i po ní. „Potřebujeme rozdat pár trestných ran. V jednom případě mám jasno, jak na to, v tom druhém musíme teprve důvod najít," smál se Radim Lukeš ze společnosti Partners, když na terase restaurace počítal výsledky a bylo mu jasné, že na „bednu" to tentokrát není. Vzápětí přišli s radostnými gesty a výsledkem minus čtyři Pavel Závitkovský a spol., ale při večerním vyhlašování nejlepších brali „jen" bronz. Stříbro vybojoval tým Kateřiny Neumannové v barvách Galeosu a triumf slavilo kvarteto Barbora Barcalová, Petr Chmelař, Libor Nováka a Tomáš Ženíšek - přinesli fantastických 60 ran, tedy i best brutto!
Tečku za pátkem udělala báječná večeře, (méně báječný) úvodní zápas českého týmu na ME v kopané proti Rusku (1:4) a příjemné posezení u baru. Přestože se večerka protáhla, v sobotu nikdo nezaspal a bojovalo se ve dvou kategoriích turnaje jednotlivců.

Členitý Eichenheim nabídl znovu parádní zážitek. Hrálo se s využitím e-buggies, takže několik nadšenců mělo dost sil ještě na druhé kolo. Při slavnostní večeři se však vyhlašovaly pouze výsledky toho prvního. Za zmínku stojí (krom tradičně skvělého jídla i vína) 81 ran Zdeňka Jaroše, ale především báječná atmosféra, které provázela celý prodloužený víkend. Tak zase někdy příště...

 

Texas Scramble

1. Barbora Barcalová, Petr Chmelař, Libor Novák, Tomáš Ženíšek (60 ran/51,42 netto)

2. Martin Holub, Kateřina Neumannová, Jiří Sedlák, Josef Surka (70/55,54)

3. Jana Bartyzalová, Dušan Friedl, Petr Kroupa, Pavel Závitkovský (68/55,97)

Longest drive: Petr Švrček

Nearest to the pin: Jana Pospíšilová

 

Turnaj jednotlivců, kat. HCP 0 - 18,5:

1. Zdeněk Jaroš

2. Luboš Černý

3. Jana Bartyzalová

 

Kategorie HCP 18,6 - 54:

1. Jana Procházková

2. Petr Švrček

3. Dušan Friedl

Longest drive: Miroslav Rája

Nearest to the pin: Dušan Friedl

Three hole master: Martin Holub

 

 

 

ŘEKLI O TURNAJÍCH