Jandovi se tečka líbila

/22. července 2005, Golf Resort Karlštejn/

Na teploměru sotva sedmnáct, od rána zataženo, zdálo se, že přijde konec světa. Ale jen málokdo to vzdal. "Říká se přece, že neexistuje špatné počasí, ale jen špatně oblečený golfista, ne?" smála se lyžařská královna Kateřina Neumannová, která si zahrála i na prvním turnaji v Dýšině. Nakonec ale z nebe nespadla ani kapka a poslední flighty dokonce přicházely za sluníčka. A tak se tečka za sérií Pioneer Investments Celebrity Golf Cup 2005 předposlední červencový pátek na Karlštejně vydařila.
"Na našich turnajích hraju tradičně bídně, ale i tentokrát odjíždím s příjemným pocitem, že se den vydařil. A to přesto, že počasí nebylo zrovna letní," liboval si Roman Pospíšil, generální ředitel společnosti Pioneer Investments, vášnivý golfista s handicapem 9,7. V prvním flightu mu dělal společnost i Václav Prospal, hokejová hvězda Tampy Bay a české reprezentace. "Patnáct jamek jsem šel na svůj handicap, ale na posledních třech jsem nasbíral devět ran navíc," kroutil hlavou v klubovně. Chuť mu ovšem spravil longest drive - jeho tři sta metrů dlouhý odpal na jamce č. 9 totiž nikdo další nepřekonal.
Turnaj, který moderovala půvabná Lucie Borhyová, znovu zpestřil příjemný doprovodný program, mnozí ochutnali skvělá vína z Bzence, do prohřáté vířivky Hot Spring, ve které v Cihelnách skončil Jiří Macháček, se ovšem tentokrát odvážila jen hosteska. Na podvečerní exhibici profesionála Jiřího Jandy zůstalo na Karlštejně na osmdesát hráčů a hostů! "Moc příjemný turnaj! Zůstalo tady hrozně moc lidí a měl jsem pocit, že se dobře baví," komentoval turnaj Janda.
Na Karlštejně byl v rámci dekorování vítězů předán také šek na dobročinné účely. Částku 50 000 korun získala Nadace Open Society Fund Praha.

 

Kategorie 0-18,4:
1. Viliam Masár /GCCBB,SR/ 37 stabl. bodů
2. Vladimír Šafařík /GCK/ 34
3. Luboš Černý /GCCSH/ 32

 

Kategorie 18,5-36:
1. Jakub Karas /CMR/ 41
2. Petr Zajíc /CMR/ 36
3. Pavel Stejskal /GCP/ 35

 

Kategorie ZK:
1. Tomáš Vlček /-/ 6/31
2. Petr Šimčák /CMR/ 5/23
3. Jindřich Hefner /CMR/ 2/19

 

Osobnosti
1. Jiří Macháček /CMR/ 38
2. Jaromír Bosák /GCSB/ 32
3. Ondřej Trojan /GCP/ 32

 

Nearest to the pin byl Vladimír Šafařík, tradiční soutěž three hole master, nejlepší brutto výsledek na třech vybraných jamkách, vyhrál Jakub Karas.

 

ŘEKLI O TURNAJÍCH