Celebrity Golf Cup 2011

EICHENHEIM & KAPS: DOKONALÁ KOMBINACE

/23. - 26. června, Kitzbühel/

Předpovědi počasí i nebe nad Kitzbühelem slibovaly 7. ročníku Celebrity Golf Cup, tentokrát v netradičním formátu prodlouženého víkendu v rakouských Alpách, hektolitry vody. V noci před úvodním turnajem na krásném a náročném hřišti Golf Resortu Eichenheim se ale nečekaně vypršelo a pátek i sobota byly sice oblačné, ale bez deště. A tak si necelá padesátka hráčů užila páteční turnaj jednotlivců i sobotní Texas Scramble.
„Ideální golfové počasí. Hřiště je sice místy dost mokré, ale krásné. A těžké," říkal po první devítce Eichenheimu Petr Kroupa a drtivá většina ostatních s ním souhlasila. Turnaj se hrál s využitím e-buggies, což bylo v kopcovitém terénu s několika úchvatnými jamkami velmi příjemné. A mnozí přinesli výtečné výsledky. Ceny se rozdávaly večer, po relaxu v hotelovém wellness centru a pětichodovém menu v noblesním prostředí restaurace hotelu Cordial Golf & Wellness. V jednotlivých kategoriích vyhráli Petr Kroupa (HCP 0-18/40 bodů) a Lucie Urválková (HCP 18,1-5446 bodů), nearest to the pin zahrál Antonín Stokláska a longest drive Petr Kroupa.
Druhý den, to byla golfová pohádka na překrásné devítce luxusního resortu Kaps uprostřed Kitzbühelu, přímo naproti legendární sjezdovce Hahnenkamm. Nejstarší hřiště v Rakousku, před šesti lety redesignované, nabízí parkové prostředí, ovšem v členitém terénu a s nádherným závěrem - osmá i devátá jamka končí na ostrově a na oba greeny je krásný pohled přes jezero z klubové terasy.
Eichenheim i Kaps, to byla dokonalá kombinace, shodli se po první devítce snad všichni hráči. Nejlepší brutto přinesla čtveřice Oleg Blaško, Martin Holub, Petr Koblic a Miloslav Rut (62), vítězství ale díky vyššímu odpočtu slavili Petr Kroupa, Jaroslav Besperát, Jakub Strnad a Hana Blovská. Měli i špetku potřebného štěstí. To když například v prvním kole měli na ostrovním greenu jediný míč, navíc v roughu, ale Jakub Strnad pak neomylně poslal chip in:)
Kdo neměl golfu dost, završil pobyt v Kitzbühelu nedělním kolem na hřišti Schwarzsee přímo u hotelu Cordial. „Moc příjemný víkend. Krásná hřiště, nádherné prostředí a perfektní organizace," loučila se Lucie Urválková a určitě mluvila za většinu z těch, kdo právě odjížděli.
 

 

ŘEKLI O TURNAJÍCH