Eben hrál jiné hřiště

/26. července 2007, Astoria Golf Resort Cihelny/

Astoria Golf Resort Cihelny hostil poslední červencový čtvrtek první den unikátního dvojturnaje série UniCredit Group Celebrity Golf Cup 2007 presented by Pioneer Investments. A byl to vydařený den. Hřiště bylo skvěle připravené, celý den bylo slunečno a v klubovně čekal na hráče kromě rautu i příjemný program - hudební skupina Crazy Boys a vystoupení mistryně světa ve fitness model Šárky Holé.


"Co jste mi to provedli, to bylo úplně jiné hřiště," posteskl si Marek Eben, jenž se chvíli vzpamatovával z toho, že jako majitel handicapu 18,4 musel jít prvně z bílých odpališť. Ani generální ředitel Pioneer Investments Roman Pospíšil neměl den, přesto byl spokojen. "Doufám, že jste měli všichni tak příjemný flight jako já," říkal po dekorování vítězů.
Společnost Pioneer Investments při turnaji předala šek na 50 tisíc korun finanční ředitelce Nadace Open Society Fund Praha Zdeňce Almerové - jde o tradiční podporu talentovaným studentům. Šanci studovat v zahraničí díky tomu dostane Jan Indráček.


Po vyhlášení nejlepších a předání šeku ale turnaj zdaleka nekončil. Od půl osmé přišel ke slovu gril a především špičková argentinská vína Pascual Toso. Sedm kartonů zmizelo za necelé tři hodiny a ještě o půlnoci bylo v klubovně veselo. To už bylo po atraktivním vystoupení osmnáctinásobného šampiona v karate Romana Voláka, který na terase za doprovodu hudby »tančil« s nejrůznějšími zbraněmi v rukou, i soutěži Bureau Veritas Nearest Open, trouble shotu, který vyhráli Jiří Kula a Jana Procházková. A jak se ukázalo druhý den v Karlových Varech - večerní radovánky mnohým z fomy vůbec nic neubraly...

 

Kategorie 0-18,4:
1. Michal Krása 40 bodů/76 ran
2. Tomáš Nebeský st. 39/80
3. Jan Bajer 39/83

 

Kategorie 18,5-36:
1. Jiří Kula 41/86
2. David Srb 40/96
3. Jitka Černá 40/98

 

Kategorie 37-54:
1. Petr Mandera 61/96
2. Miroslava Pytlounová 48/-
3. Rostislav Čáp 48/-

 

Vloženou soutěž ZAPA longest drive vyhráli Eva Filipová a Pavel Pokorný, Empire nearest to the pin Dalibor Čerych, Sony Ericsson three hole master Luboš Černý a nejlepší brutto, soutěž Paláce Flóra, Michal Krása - 76 ran.

 

ŘEKLI O TURNAJÍCH