Pomozte dětem s Českým teplem 2013

Dva koše pro Šmicra (a rekord)

/17. září, Albatross Golf Resort/

Za velmi chladného počasí, přesto to byla v Albatross Golf Resortu příjemná tečka za letošní charitativní sérií Pomozte dětem s Českým teplem. Ta byla opět rekordní. V součtu startovného i „pokut", které hráči na všech pěti turnajích zaplatili, se totiž vybralo 589 400 korun; ani na jednom z turnajů nepřibylo do „kasičky" méně než sto tisíc! „Je to úžasný výsledek, za který vám chci moc poděkovat," říkala po vyhlášení výsledků na Albatrossu v zaplněné klubovně Alena Šváchová ze sbírkového projektu Pomozte dětem.
To fotbalový internacionál a vášnivý golfista Vladimír Šmicer podával jeden parádní dárkový koš kamarádovi z flightu; vyhrál totiž hned dva, jeden bohatší než druhý. Ten první za třetí místo v „lepší" handicapové kategorii 0-20, ten druhý pro absolutního vítěze - nasbíral totiž 25 brutto bodů za 83 ran. Ve větrném a chladném počasí to byl velmi solidní výsledek. „Stačilo se pořádně vyspat, to jsem minule trošku podcenil," usmíval se při odchodu a při vzpomínce na srpnový turnaj v Berouně.
Přestože se turnaj maličko protáhl, protože z jedné strany hřiště se flighty trousily o poznání déle, většina hráčů si komorní atmosféru turnaje pro šedesátku hráčů užívala a vydržela do vyhlášení výsledků a vypsání symbolického šeku. Poslední dárkový koš, ten pro největšího donátora turnaje, si odnášel Pavel Fischer se slovy, že hrál tak, že ani nemusel příliš zaokrouhlovat, aby se dostal na 2 200 korun.:) Sluší se dodat, že longest drive zahrál na jamce č. 10 František Vilimovský a nearest to the pin na sedmičce Jiří Fischer.
„Máme radost z toho, jaký byl o letošní turnaje zájem, i z toho, kolik peněz se vybralo. Na hřišti jsem dnes skřípal zuby, ale v klubovně jsem na to rychle zapomněl, atmosféra je tady vždycky báječná. A věřím, že tomu tak bude i napřesrok. Díky," loučil se Václav Viaček, jednatel společnosti České teplo, která charitativní sérii zaštítila a která je i generálním partnerem sbírkového projektu Pomozte dětem.