Golf dobré vůle 2020

Den s dobrými lidmi

/15. září, Panorama Golf Resort/

Bylo to dlouhé čekání, ale stálo za to. Golf dobré vůle, ryze charitativní projekt ve prospěch Výboru dobré vůle-Nadace Olgy Havlové, se kterým přišel loni na podzim Radek Hradil ze společnosti Aeqoom, se měl původně odehrát v květnu, ale koronavirus ho posunul na polovinu září. Přineslo to drobné komplikace, ale výsledek byl parádní: krásný turnaj pro padesátku hráčů, kteří vybrali na startovném a pokutách za špatnou i dobrou hru (ano, i pary byly za 100 Kč:)) téměř 150 tisíc korun!
„Moc příjemné překvapení, opravdu všem chci moc poděkovat. Všechny peníze půjdou na úhradu pohybové terapie dětem s dětskou mozkovou obrnou. Myslím, že pomůžeme zhruba čtrnácti rodinám," říkala do mikrofonu krátce po převzetí symbolického šeku ředitelka Nadace Olgy Havlové Monica Granja. A Radek Hradil, jednatel společnosti Aeqoom, která projekt zaštítila, jen stručně dodal: „Jsem rád, že jsem tady dnes mohl strávit krásný den s dobrými lidmi."
Účastníci turnaje uhradili s předstihem startovné 1 200 korun a většina z nich zaplatila na pokutách za hru kolem tisícovky. Mnozí zaokrouhlovali nahoru. Sám Hradil z několika stovek na čtyři tisíce. Největším donátorem turnaje se ale stal Martin Bednář, který po sečtení čárek přihodil zhruba desetinásobek a přispěl částkou 13 200 korun!
Hřiště v Kácově bylo v luxusním stavu a úterý 15. září se povedlo od A do Z. Od welcome drinku po vyhlášení vítězů den jako vymalovaný, ale hlavně v báječné atmosféře. Ta začínala u snídaně v klubové restauraci a pokračovala na hřišti, při degustaci vín z vinařství Thaya v Hnanicích i odpoledne na terase, kde se staral o náladu multiinstrumentalista Jeroen Smit.
„Nádherné hřiště, parádní turnaj, krásný den," shrnul před odjezdem Pavel Znišťal, třetí hráč pořadí „lepší" kategorie hcp 0-25,6. I ceny byly pěkné od nádherných superlehkých kufříků značky Titan, přes luxusní župany po prémiová vína z Hnanic. Krom Radka Hradila je spolupředávali také exguvernér ČNB a člen dozorčí rady nadace Zdeněk Tůma nebo členka správní rady Výboru dobré vůle Dana Němcová.
A tečka? Ta stála tradičně za to: vítězové obou kategorií - Marek Michal a Barbora Lidická - skočili ruku v ruce do jezírka u terasy; tak totiž velí kácovská tradice.
Tak zase za rok?
Výsledky, kategorie hcp 0-25,6: 1. Marek Michal 41 netto bodů, 2. Jan Krušina 38/89 ran, 3. Pavel Znišťal 38/83. Kategorie hcp 25,7-54: 1. Barbora Lidická 42/101, William Verock 42/100, 3. Walo Hinterberger 34/111.
A aby byly výsledky kompletní, vězte, že Longest drive zahráli Hana Kovářová a František Vrabel, Nearest to the pin byli Jitka Černá a Pavel Uksa, best brutto přinesli Hana Kovářová (15 bodů) a Lukáš Zvěřina (29) a best netto mezi ženami, speciální cenu sponzorovanou značkou Trollbeads, zahrála Barbora Lidická (42).

 

 

GENERÁLNÍ PARTNER

aeqoom

ŘEKLI O TURNAJÍCH