Bank of the Green 2021

A na podzim znovu?

/3. června, Golf Resort Karlštejn/

Byl to jeden z nejvyrovnanějších turnajů v historii. Putovní pohár pro vítěze hlavní kategorie převzal po šesti letech znovu kapitán týmu ERSTE Private Banking Tomáš Petr; přispěl k němu jak se na kapitána patří - 43 netto body! Ty další přidali do součtu 151 Pavel Maláč, Jan Rozmajzl a Michal Čížek. O pouhé tři body druhá skončila v konkurenci deseti týmů sesterská Česká spořitelna; ta jen díky pomocným brutto bodům odsunula na bronzovou příčku Komerční banku.

Ještě tři týdny před termínem 16. ročníku ADASTRA BANK OF THE GREEN přitom nad populárním kláním družstev bankéřů visel velký otazník. Postupná rozvolňování však díky ustupující covidové epidemii nabrala tempo, a tak se 3. června na Karlštejně hrálo. Pro drtivou většinu účastníků to byl balzám (nejen) na golfovou duši. „Díky tomuhle turnaji mám konečně pocit, že je svět zase v pořádku," usmál se po dekorování vítězů Pavel Kysela, generální ředitel společnosti Adastra, která je titulárním partnerem projektu.

Ano, na golf se na jaře chodilo, ale dlouho jen ve dvou a „neturnajově". A tak se mnozí na Adastra Bank of the Green těšili dvojnásob. Projevilo se to i tím, že dobrá polovina týmů dorazila na Karlštejn v jednotných „dresech" a s nadšením se společně vyfotila. Soutěž best dressed team se přímo nabízela a favoritů byla řada - stačí se podívat na fotografie. Vítězem se nakonec stala Komerční banka, jejíž trička organizátory turnaje mimořádně potěšila: krom loga banky totiž nechybělo ani logo Bank of the Green.:)

A propos: jednotná trička měli vítězové z ERSTE i vítězný tým kategorie partnerů z Idemie; ti oblékli slušivou kombinaci bílé a fialové přesně z firemního loga. Oceněných bylo ale mnohem víc. Ceny za Deloitte Nearest to the pin brali Lucie Brunclíková (Banka Creditas) a Tomáš Kocourek (Idemia), Šafra a partneři Longest drive zahráli Nikola Kubíčková (ČSOB) a Hanuš Weisl (Multima), Multima Best netto přinesl Vladimír Hořejší (Banka Creditas) a Aeqoom Best netto mezi ženami Adéla Mikschiková (Adastra). Cenu Idemia Best brutto získal Jiří Gut (ČNB), Top Hotel Best brutto mezi ženami Hana Kovářová (KB), Partners Three hole master byl Richard Sequens a Arbes Player of the day Josef Šuber.

Stojí za zmínku, že organizátoři ocenili i věrnost turnaji. Originální skleněná srdce, která podle návrhu výtvarnice Nikol Rýdlové vyrobili novoborští skláři, převzali Vratislav Svoboda z J&T Banky, jenž hrál při I. ročníku v roce 2006, a Hana Kovářová. Stali se tak prvními "Srdcaři Bank of the Green".

Turnaj vyšperkoval tradičně raut Top Hotelu Praha, výtečná káva společnosti Co-bean i vína z vinařství Weinberg. A že se 16. ročník Adastra Bank of the Green líbil, o tom svědčí i věta, kterou pronesl před odjezdem Jan Pavlík, kapitán jednoho z týmu J&T Banky: „Navrhuji, abychom si tenhle turnaj zopakovali na podzim a nečekali s odvetou na jaro."

Výsledky - hlavní kategorie: 1. ERSTE Private banking (Tomáš Petr, Pavel Maláč, Jan Rozmajzl , Michal Čížek) 151 netto bodů, 2. Česká spořitelna 148 (77 brutto), 3. Komerční banka 148 (67 brutto), 4. Raiffeisenbank I 142, 5. J&T Banka II 140, 6. Banka Creditas 137, 7. ČSOB 135, 8. Raiffeisenbank II 132, 9. J&T Banka I 132, 10. ČNB 130. Kategorie partneři: 1. Idemia 159, 2. Adastra 140, 3. Šafra a partneři 137, 4. Aeqoom 130, 5. Payment4U/Opero 127.

 

 

Zúčastněné týmy:

Zúčastněné týmy

 

 

TITULÁRNÍ PARTNER

CUPRA

 

CO-PARTNER

CZECH TOP 100

 

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

PARTNEŘI

DILNASTORE
GOLF4YOU shop
ETA
VEBA
ZON

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ŘEKLI O TURNAJÍCH