V Dýšině exceloval Roman Šebrle

/14. května, Golf Park Plzeň /

Pátý ročník série Celebrity Golf Cup začal pod vlajkou nového titulárního partnera - GE Money Bank, na nejlepším hřišti roku 2008 v anketě magazínu GolfDigest C&S v Dýšině. Turnaj byl exhibicí šampiona v desetiboji Romana Šebrleho, vášnivého golfisty s jednociferným handicapem. Šebrle přinesl nejlepší brutto - 76 ran, vyhrál nejprestižnější kategorii HCP 0-18,4 a triumfoval i v soutěži o longest drive! Výsledný handicap: 6! "Mohlo to být ještě lepší, pokazil jsem úvodní jamky," litoval v klubovně, když sčítal úspěchy a vyhrané sázky. "Jsem chorobně soutěživej, nejvíc golf baví, když o něco jde," usmál se a šel vystavit účet kamarádovi Karlu Tejkalovi. V Golf Parku Plzeň hrály na špičkově připraveném hřišti i další sportovní hvězdy - Kateřina Neumannová vyhrála nearest to the pin a odnesla si krásný putter Odyssey, Martin Koukal, třetí mistr světa v turnaji, přinesl 39 bodů. "Jenom to puttování," posteskl si na greenu osmnáctky.
Turnaj proběhl v báječné atmosféře a líbil se, i když bylo chladno a Dýšině se nevyhnula dešťová přeháňka. "Ale na deštník to nebylo," říkal Roman Pospíšil, generální ředitel Pioneer Investments, jenž stál před pěti lety u zrodu série Celebrity Golf Cup. Spokojen byl i ředitel komerčního bankovnictví GE Money Bank Radomil Štumpa, jenž skončil třetí v kategorii HCP 18,5-36 a na hřišti dělal ve flightu společnost Romanu Šebrlemu: "Myslím, že to byl po všech stránkách vydařený turnaj, věřím, že podobný bude i ten příští," usmíval se po premiéře letošní série Celebrity Golf Cup, když předal ceny nejlepším hráčům v hlavních kategoriích.
Nearest to the pin vyhráli Kateřina Neumannová a David Enc, longest drive Dana Řezníková a Roman Šebrle, three hole master, nejlepší brutto na jamkách 7, 8 a 9, přinesl Jan Pelán (13 ran).