Ovace pro Šebrleho

/6. září 2007, Golf Resort Karlštejn/

Počasí bylo prvně v historii Celebrity Golf Cup bídné, ale na závěrečný turnaj série dorazilo téměř osmdesát ze stovky přihlášených hráčů! "V dešti jdu hrát poprvé, ale těšil jsem se, za tři měsíce jsem hrál jedinkrát, teď v Japonsku," hlásil Roman Šebrle, čerstvý mistr světa v desetiboji z Osaky, jenž přijel na Karlštejn třetí den po příletu z mistrovství světa. A zahrál báječně: 89 ran znamenalo páté místo, udržení handicapu 12,4 a navíc - na 17. jamce Roman zahrál nejdelší drive! Když šel přebírat cenu, dostalo se mu nejprve minutových ovací za titul světového šampiona a pak i bouřlivého potlesku za longest drive.

Přestože bylo na Karlštejně víc než nepřívětivé počasí, které se umoudřilo pozdě odpoledne, jen málokdo si stěžoval. Možná i díky povzbudivým panáčkům whiskey, horkému čaji a svařenému vínu, které přišly vhod snad každému. Celých osmnáct jamek odehrála i Vanda Koukalová, manželka mistra světa v lyžování Martina Koukala, jenž byl po operaci ramene, a tak se v průběhu turnaje staral o ročního synka Sebastiana. Co víc: při svém druhém turnaji v životě skončila druhá!
Mezi nejúspěšnější patřily dvě dámy: Henrieta Martinčová skončila ve své kategorii třetí a ještě vyhrála vloženou soutěž o birdie na jamce č. 2. A Ilona Tietzová vítězila v soutěžích longest drive a nearest to the pin, navíc skončila čtvrtá!

"Jsem rád, že byl turnaj i v takovém počasí úspěšný a těším se příští rok nashledanou," loučil se v klubovně Petr Šimčák, člen představenstva společnosti Pioneer Investments ze skupiny UniCredit Group.